- Şarj İstasyonu
19Şub, 22 19 Şubat 2022Elektrikli Araçlar

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Markaları

Elektrikli araç şarj istasyonu markaları akılcı çözümler ve avantajlı şarj olanaklarını müşterilerine sunmaktadır. Elektrikli araçların son dönemlerde popüler hale gelmesi ve maliyet açısından daha düşük olması pek çok araç kullanıcısını elektrikli araçlara yöneltti. Çevre dostu olması, menzil uzunluğunun yeterlilik sağlaması ve elektrik fiyatlarının daha avantajlı olması elektrikli araçların uygun kullanım sunmasını sağlıyor. Çok eski dönemlerde üretilmiş olan bu elektrikli araçlar geçmiş dönemlerde teknolojik yetersizliklerden dolayı geliştirilemedi. Bu nedenle fosil yakıtlı araçların kullanım oranı daha fazlaydı. Ancak elektrikli araçlar hakkında yapılan araştırmalar ve tasarımların geliştirilmesi araba markalarını bu alana yöneltmiş durumda. TESLA, Ford ve ülkemizde de TOGG olmak üzere pek çok firma elektrikli araçlar hakkında çalışmalar yürütmekte. Bunun yanı sıra Reşarj firması bu araçların şarj olmaları için yenilikçi çözümler sunmakta. Uygun fiyat aralıklarıyla sunulan hizmetler günden güne geliştirilmekte ve tüketici dostu çözümler müşterilere sağlanmakta. Türkiye’de bulunan elektrikli araç şarj istasyonu firmaları arasında ilk sırada yer alan Reşarj avantajlı olanaklarla sizlerle.

AC ve DC Şarj Tipleri

AC ve DC şarj tipleri elektrikli araçların şarj edilmesinde kullanılmaktadır. Bu iki şarj tipi arasındaki fark pek çok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Ancak şarj istasyonlarının artış göstermesi ve elektrikli araçların kullanımlarının artması AC ve DC şarj tiplerinin ne olduğunun açıklanması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

AC şarj alternatif akım kullanılarak gerçekleştirilen şarj tipidir. AC şarj tipi kullanımında araçların şarj süresi DC akımla şarja oranla daha uzundur. Genellikle AC akımla şarj süresi 3-4 aralığındadır. Ancak bu süre aracın batarya donanımına göre de değişiklik göstermektedir. AC şarjın uzun sürmesinin nedenleri arasında akımın doğrudan araca verilememesi bulunmakta. Bu durum şarj süresinin uzamasına yol açar.

DC şarj ise doğru akım kullanılarak gerçekleştirilen şarj tipi olarak karşımıza çıkmakta. DC şarj tipinde AC şarj tipine göre daha az süreye ihtiyaç duyulmaktadır. DC şarj tipi kullanılarak gerçekleştirilen şarj işlemleri genel olarak 30 dakika sürmektedir. Bu nedenden dolayı DC şarj tipi hızlı şarj olarak da bilinmektedir. Fakat şarj istasyonlarında depolanan akım AC akımdır. Bu nedenle DC akım bataryaya uygulanmadan önce AC akımdan DC akıma çevrilmesi gerekmektedir. Reşarj elektrikli araç şarj istasyonu hem AC hem de DC akımla şarj konusunda akılcı çözümleri yönetmeliklere uygun şekilde müşterilerine sunar. Belirlenmiş mevzuatlara uygun şekilde profesyonel ve kaliteli hizmet sunulur.

Elektrikli Şarj İstasyonları Nerelerde Bulunur?

Elektrikli araçların kullanımının artması pek çok tüketicinin kafasında elektrikli araçların nasıl şarj edileceği sorusunu getiriyor. Temel mantığa baktığımızda fosil yakıtlı araçlar için kurulan petrol ofislerle aynı diyebiliriz. Ancak elektrikli araç şarj istasyonları daha özelleştirilebilir yapılara sahiptir. Belirli bir güzergâh üzerine şarj istasyonları kurulabilir. Bunun yanı sıra alışveriş merkezleri ya da işyerlerine kurulmaları da mümkün. Ancak esas dikkat çeken nokta evlere özel elektrikli şarj istasyonlarıdır. Kişiye özel olarak kurulabilen bu şarj istasyonlarıyla evinizde aracınızı şarj etmeniz mümkün. Elektrikli araç şarj istasyonu kurmak isteyen müşteriler için sunulan bazı çözümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Belirli güzergahlar üzerine şarj istasyonları kurulabilir.
  • Evlere özel şarj istasyonları kurulması mümkündür. Bunun yanı sıra siteye özel şarj istasyonları da kurulabilmektedir.
  • İşyerleri elektrikli araç kullanımının arttığı yerler arasında bulunuyor. İşyerinize özel elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu gerçekleştirilebilir.
  • Alışveriş merkezleri benzer şekilde elektrikli araç şarj istasyonlarına ihtiyaç duyulan yerler arasında bulunmaya başladı. Bu bölgelere de şarj istasyonları kurulabilmekte.

Reşarj elektrikli şarj istasyonu kurulum işlemlerinizi yönetmeliklere uygun şekilde gerçekleştirmektedir. Profesyonel hizmet ve kalite garantisiyle hizmetler sağlanmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz diğer ziyaretçilere gösterilmeyecektir.