- Şarj İstasyonu
19Şub, 22 19 Şubat 2022Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektrikli Araba Şarj İstasyonu Hizmetleri

Yeni bir teknolojiyi ve pek çok farklı özelliği kapsayan elektrikli araçlar son dönemlerin gözdesi konumunda. Klasik fosil yakıtlarla çalışan araçlara oranla daha farklı özellik ve olanak sunan bu araçların kullanıcısı sayısı günden güne artmakta. Özellikle ülkemizde son birkaç yıldır bu alana fazlasıyla önem gösteriliyor. Bu bağlamda bireyleri elektrikli araçlara yöneltmek için yeni çalışma ve projeler gerçekleştiriliyor. Elektrik motoruyla çalışan araçlara karşı ilginin bu denli artmasının ana nedeniyse içten yanmalı motorlarla çalışan araçlara oranla daha avantajlı konumda olmaları. Petrol fiyatlarından daha ucuz fiyatlarla elektrikli araçların bataryalarını şarj etmek mümkün. Uzun vadede tasarruf yapmak isteyen tüketiciler bu ve benzeri sebeplerden dolayı elektrikli araç sektörüne rağbet göstermekte. Bütün bunlara ek olarak elektrikli araçların çevre dostu özellikler barındırması son dönemlerde bu araçlara karşın talebin artmasında etkili unsurlardan. Ancak bu sektöre talep ne kadar artsa da kullanıcıların aklında hem tüketim alışkanlıkları nedeniyle hem de daha yeni bir teknoloji olması nedeniyle birçok soru işareti beliriyor. Bu araçların şarj işlemlerinin nasıl gerçekleştiği, şarj dolum işlemlerinin ücretleri ve şarj dolum işlemlerinin ne kadar bir süreyi kapsadığı bu sorular arasında. Bu konuda tüketicilerin aklındaki soruları cevaplamak için devreye elektrikli araç şarj istasyonu firmaları girmekte. Reşarj alanının en profesyonellerini bünyesinde barındıran firmalardan. Gerçekleştirdiği çalışmalar ve sunduğu hizmetlerle müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım sergilemekte.

Elektrikli Araç Şarj Etme Yöntemleri

Elektrikli arabaların nasıl şarj edilebileceği konusu oldukça önemli bir nokta. Elektrikli araç satın almak isteyen kullanıcıların pek çoğu araç özelliklerinin yanı sıra şarj olanaklarını da araştırmakta. Bu noktada elektrikli araba şarj istasyonu markaları kaliteli hizmet sunmakta. Geçmişte elektrikli araç kullanımının geri plana atılmasında en büyük sebeplerden bir tanesi olan şarj problemini ortadan kaldıracak çözümlerle tüketicilere kolaylık sağlanmakta. Bu anlamda geliştirilmiş ve hala geliştirilmekte olan pek çok şarj etme yöntemi mevcuttur. Reşarj elektrikli araç şarj etme yöntemleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

  • AC akım şarj seçenekleri
  • DC akım şarj seçenekleri

Her iki şarj seçeneği de Reşarj elektrikli şarj istasyonlarında mevcuttur. İki şarj seçeneği arasındaki temel fark akımın bataryaya ne şekilde uygulandığından gelmektedir. AC akım bataryaya direkt olarak uygulanmazken DC akımda bu durum tam tersidir. Bu farktan kaynaklı olarak şark çeşitlerine bağlı şarj sürelerinde değişiklik gözlemlenmektedir. Diğer bir şarj dolum yöntemiyse batarya değiştirmektir. Çeşitli istasyon ya da araç teknik servislerinde AC ve DC şarj çeşitlerinin yanı sıra bu hizmette sunulmaktadır. Reşarj firması bu hizmetlerin büyük çoğunluğunu üstün hizmet kalitesi ve yüksek verimlilikle sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti ilkesi ve araç bataryasını koruyucu tekniklerle profesyonel hizmet kullanıcılarla buluşturulmaktadır.

Reşarj Elektrikli Araba Şarj İstasyonu

Reşarj elektrikli araba şarj istasyonu kurulduğu günden bu yana gelişen elektrikli araç teknolojilerini yakından takip etmektedir. Bu teknolojik gelişmeleri karşılayacak çözümlerle müşterilerine hizmet sunmaktadır. Diğer bir yandan şarj istasyonu firmalarının sahip olması gereken lisans zorunluluğunu da karşılamaktadır. Hizmetlerinin tamamını müşteri taleplerine uygun ve yasalarca belirlenmiş yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Kurulum maliyetleri ve şarj ücretleri uygun fiyat aralıklarıyla müşteriye sunulmaktadır. Abonelik hizmetleri ve neredeyse her yerde kolayca ulaşabileceğiniz şarj istasyonlarıyla sürüş keyfinizin kesintisiz devam etmesini sağlamaktadır. Reşarj markasına özel hazırlanmış mobil uygulamasıyla aracınızı şarj süresince uzaktan kontrol edebilmenizi sağlar. Türkiye’nin bir numaralı şarj istasyonu firması Reşarj her türlü talebinizi hızlı, verimli ve güvenli şekilde sağlamaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz diğer ziyaretçilere gösterilmeyecektir.