- Şarj İstasyonu
19Şub, 22 19 Şubat 2022Elektrikli Araçlar

ÇİN MALI ELEKTRİKLİ OTOMOBİL FİYATLARI

Son dönemlerde elektrikli araba sektörü çok gelişti. Bu durum sektördeki rekabetinde günden güne artmasına neden olmakta. Başta ülkemiz dahil olmak üzere pek çok ülke bu yarışta yerini almaya çalışmakta. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de Çinli firmalar yerini almaya devam ediyor. Avrupa’ya her zaman rakip olarak çıkmaya çalışan Çinli firmalar bu kez de elektrikli araba sektöründe kendisini göstermeye başladı. Avrupa’lı firmalar tarafından üretilen elektrikli araçlardan çok daha ucuz ve aynı özelliklere sahip elektrikli araç üretimi gerçekleştirmeye başladı. Bu durum tüketicilerin pek çoğunu yüksek fiyatlı Avrupa üretimi araçlar yerine daha uygun ve ucuz fiyatlı Çin üretimi araçlara yöneltti. Çin malı elektrikli otomobil fiyatları incelendiğini Avrupa yapımı elektrikli araç fiyatlarına oranla çok daha ucuz olduğu bariz şekilde görülmekte. Öte araçların sunmakta olduğu özelliklerde Avrupa üretimi araçların sunduğu özelliklerle eşdeğer nitelikte. Bu nedenle tüketicilerin pek çoğu daha ucuz ve daha avantajlı olmaları nedeniyle Çin üretimi araçları tercih etmekte. Son dönemlerde ülkemizde de talebin hızla artmasıyla beraber Türkiye pazarında bulunan Çin malı elektrikli otomobillerin model ve sayısı da artış göstermiş durumda.

Çin Malı Elektrikli Otomobil Markaları

Elektrikli araba sektörünün hızla gelişmesi farklı ülkelerin ve markaların bu yarış içinde yerini almasını sağladı. Araç piyasasında meydana gelen bu rekabet tüketicilerin de daha ucuz ve daha kolay şekilde elektrikli araç satın alabilmesine olanak sağlamakta. Bu anlamda Çin tüketicilere en ucuz elektrikli araç modellerini sunan ülkeler arasında yer alıyor. Konforlu, kullanımı kolay, minimal tasarıma sahip ve ucuz araba modelleriyle tüketiciler için avantajlı olanaklar sağlıyor. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan bazı markalar kullanıcılar için çok uygun ve konforlu araç seçenekleri sunuyor. Türkiye’de satılan Çin malı elektrikli arabalar arasında en popüler olanlardan bir tanesi de Baojun E 100. Türkiye piyasasına giriş yaptığı günden bu yana çok fazla rağbet gören bu model çok uygun fiyatlara kullanıcılara sunuyor. Pek çok Türk tüketici Avrupa üretimi araçlar yerine bu modeli tercih ediyor. Tüketicilerin büyük çoğunluğu araç modelleri Türkiye’ye gelmeden satın alma işlemlerini gerçekleştiriyor. Öte yandan Çin menşeli markaların son dönemlerde yaptığı çalışmalarla adını duyuran TOGG firmasına da rakip olarak çıkacağı söylenmekte.

Çin Malı Elektrikli Araba Avantajları

Çin’den elektrikli araba getirmek pek çok tüketici tarafından tercih ediliyor. Zira Çin üretimli olan bu araçlar Avrupa üretimi ya da yerli üretim araçlara oranla fiyat açısından daha uygun fiyatlı olabilmekte. Elektrikli araç teknolojisinin günden güne yayıldığı göz önüne alındığında yakın gelecekte tüm tüketicilerin tamamen elektrikli araçlara döneceği görülebilir. Bu durum hızlı davranmak isteyen birçok tüketicinin elektrikli araç arayışına girmesine yol açtı. Çin üretimi Baojun E 100 modelinin sunmuş olduğu özelliklere bakılınca diğer elektrikli araç modellerine göre daha avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Baojun E 100 araçların kullanıcılara sunduğu özellikler şu şekilde:

  • Minimal tasarıma sahip olması nedeniyle park etme konusunda kolaylık sağlar.
  • Hızlı şarj seçeneğine destekleyen bataryaya sahip. Bu sayede şarj işlemi evde gerçekleştirilse bile 7.5 saat gibi bir süre şarj edilebilmekte.
  • 7 metreye kadar dönüş çapına sahip.
  • Normal elektrikli araç fiyatlarına göre daha ucuz fiyata sahip.

Sağlamakta olduğu bu avantajlar sayesinde Çin’den gelen elektrikli arabalar kullanıcılar için daha avantajlı konumda. Günümüzde pek çok tüketici artan otomobil fiyatları nedeniyle daha ucuz olan Çin üretimi araçları tercih etmekte.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz diğer ziyaretçilere gösterilmeyecektir.